Hanımeli Konağı - Taraklı
ANASAYFA KONAĞIMIZ ODALARIMIZ RESTORAN / KAFE ÇEVRE ETKİNLİKLER REZERVASYON ve FİYATLAR ULAŞIM / İLETİŞİM

Konağımız Fotoğraflar Restorasyon Hakkımızda Basından GörüşlerKonağımız

Konağımız 1907 yılında yapılmış, 2008-2010 yılları arasında aslına tamamen sadık kalınarak restore edilmiş eski, ahşap bir Osmanlı yapısıdır. Birbirinden farklı görünümde kemerli, küçük camlı, ahşap kafesli sürgülü pencereleri, ahşap süslemeli cumbası, balkonları, eli böğründeleri, saçakları ile eski Osmanlı mimarisinin birçok özelliğini taşıyan Hanımeli Konağı, misafirlerimizin konaklamaktan keyif alacaklarını umduğumuz bir butik otel olarak hizmet vermektedir.

Hanımeli Konağı'nın 6 odası ve kullanıma açık tüm oturma alanları, tamamen eski çeyizlerden seçilen nadide parçalarla, siz misafirlerimize eski bir Osmanlı evinin ruhunu hissettirmek amacıyla dekore edilmiştir.

Hanımeli Konağında konaklayan misafirlerimiz, Taraklı'nın buram buram tarih kokan sokaklarında ve yakın çevre gezilerinde her mevsimin farklı doğa güzelliklerini doyasıya yaşayabilir, bu görsel ziyafetleri fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirebilirler.

Mevsim çiçekleri, meyva ağaçları ve hanımelleri ile bezenmiş yemyeşil bahçemizde kahvaltı, yemek keyfi yapabilir, karmaşık şehir hayatının hızlı temposundan kaçarak, sakin, huzurlu ve asude zamanlar geçirebilirsiniz. Ilık yaz ve bahar akşamlarında, hanımeli kokulu bahçemizde; geçmiş yılların ödüllü yerli/yabancı filmlerini izleyebilir, eski zamanlarda pek çoğumuzun hayal dünyasını renklendiren "bahçe sineması" keyfini yaşayıp çocuklarınıza da yaşatabilirsiniz.

Uzun ve soğuk kış gecelerinde, sıcak restoran/kafemizde patlamış mısır ve kestane kebap eşliğinde film gösterilerimizi izleyebilir, dost sohbetlerinizi koyulaştırabilir, zaman zaman düzenlenecek çok eski bir Taraklı hikaye anlatma kültürü olan Yalaza Gecelerinin büyüsüne dalabilirsiniz...


Hanımeli Konağı
Ulucami Mahallesi Yusufbey Caddesi No:3 Taraklı- Sakarya
Telefon & Faks: (0264) 491 22 82
(0532) 317 47 70 - (0538) 701 12 52
banutugsavul@gmail.com
Facebook